Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prednja leva brava C4

2 posters

Ići dole

leva - Prednja leva brava C4 Empty Prednja leva brava C4

Počalji od SOF Pon Jan 07, 2019 10:03 pm

pozdrav drugari...ranije sam objavljivao ovu temu al ajde da je se podsetimo...iznecemo problem koji se desio pre nekoliko vremena sa levom prednjom bravom na mom citroenu C4 i kako sam ga resio...ukratko cu opisati kvar koji se desio...
jednom prilikom samo od sebe iznenada,prilikom otkljucavanja (daljinskim) desilo se da se odmah sam zakljuca...pokusavao sam nekoliko puta nije uspevalo...i dalje se zakljuca...pokusao sam manuelno,kljucem,nema rezultata...nekako sam ga prevario na brzinu i otvorio zadnja ,usao i tako dosao do kuce...na zalost prednja vozacka vrata su odstala zakljucana i nije se moglo otvoriti ni iznutra...spolja-brava je bila totalno mrtva i klimarala...,znaci skidanje tapacira, a pre toga -avaj otvaranje vrata...verujte bilo je to stvarno tesko izvesti bez da se ukaki motka...moralo se malo i silom...prvo skinuti sa zatvorenih vrata tapacir i doci do same brave,i nekako otvoriti,sto nije bilo lako...nekako sam zakacio neki od jezicaka i otvorio vrata...naravno posle toga samo skidanje brave bilo je vec ``macji kasalj``i evo na prvoj slici same brave...leva - Prednja leva brava C4 0-02-012naravno...moz e se videti obelezeno crnim strelicama gde je bio problem sa bravom...
iz nekog nepoznatog razloga,na obelezenim mestima je jezicak prilikom upotrebe brave,bilo spolja ili iznutra,ispadao iz lezista i stvarao napred pomenuti problem...
evo kako sam pokusao(i uspeo) resiti problem...uzeo sam jednu lamelicu(u mom slucaju plasticnu,mada moze i metalna) i resio da je prisarafim na odredjena mesta gde su vec postojale rupe...nije nista smetalo a odrzavalo je jezicak u osi  i na svom mestu a funkcionalnost nije dovedena u pitanje...na sledecoj slici se vidi gde se sarafi a oznaceno je i na prvoj crvenim krugovima...leva - Prednja leva brava C4 0-02-013leva - Prednja leva brava C4 0-02-014


a evo i kako treba da izgleda lamelica koja se sarafi i zavrsava posao...



leva - Prednja leva brava C4 0-02-015

tako da se to kompletira...postavi sve na svoje mesto i dan danas to radi bez problema...kako sam to odradio...evo i klipa...pa se nadam da ce nekom pomoci ili pak ukazati na smernice kako to reparirati...za sve oko ovakvog nacina repariranja  i sta je nejasno,slobodno se mozete obratiti ovde...


SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

leva - Prednja leva brava C4 Empty Re: Prednja leva brava C4

Počalji od Жиле Pon Jan 07, 2019 10:40 pm

Odlično si ovo opisao kako si rešio probmem sa bravom. Ovako bi trebao svako da uradi ,a ne da nabuba slike i to je to. Svaka čast ! :audio45: :a055: leva - Prednja leva brava C4 2049042456
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

leva - Prednja leva brava C4 Empty Re: Prednja leva brava C4

Počalji od SOF Pon Jan 07, 2019 10:58 pm

hvala Zile...al...umetnost je bilo skinuti tapacir na zatvorenim i uz to zakljucanim vratima...posle je lako...mada...nisam siguran...nisam se usudio probati...al u blizini jezicka tj. same brave u celu vrata(ovaj put ne mislim na tzv.kvaku koja je na slici vec na radnu bravu koja ztvara ,otvara i zabravljuje vrata)kada se otvore zadnja vrata...primetno se na tim prednjim(u ovom slucaju,zakljucanim)vratima delimicno vidi jedan trouglasti zljeb...i u njemu se vidi kao jedan ``zub``..i duzim odvijacem se moze ``caknuti`` taj zub koji bi trebalo da otljuca zakljucanu bravu...jer sam primetio da se taj ``zub`` nekako pomeri kad se otkljucavaju i zakljucavaju vrata...kazem...nisam probao al...kad je neko u nevolji oko toga...eto i sugestije da proba i to...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

leva - Prednja leva brava C4 Empty Re: Prednja leva brava C4

Počalji od Жиле Pon Jan 07, 2019 11:07 pm

Znam na slici mnogo jednostavnije izgleda nego "uživo" kada se treba rešiti problem, još ako se prvi put rastavlja . leva - Prednja leva brava C4 3993198191


Poslednji izmenio Жиле dana Ned Jul 18, 2021 5:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

leva - Prednja leva brava C4 Empty Re: Prednja leva brava C4

Počalji od SOF Pon Jan 07, 2019 11:12 pm

Жиле ::Znam na slici mnogo jednostavnije izgleda nego "uživo" kada se treba rešiti problem, još ako se prvi put rastavlja . :kava:
uh...to je vec prica za sebe....
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

leva - Prednja leva brava C4 Empty Re: Prednja leva brava C4

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu