Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Peugeot 307 HDI-dejca

+2
Dr NINNO
saleproka
6 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od mishja Čet Apr 30, 2020 9:47 am

Dvostruka sreca, nasao si ono sto mislis da nemas i kljuc ti radi

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Жиле Čet Apr 30, 2020 10:29 am

Odlično si prošao. Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 953267693


Др Жиле

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od SOF Pet Maj 01, 2020 11:38 pm

heh...sad dezurni pesimista stupa na scenu...radi i radice svakako...ali...ipak je trebalo to pod hitno pospricati kontakt sprejom...jer...polako ali sigurno ce korozija ili ti rdja uzeti maha...i polako ce razjedati komponente i spojeve(naravno na bazi gvozdja i celika) na plocici...ovako...pospricas(naravno baterija je skinuta) i pustis da se osusi...montiraj i vozi...JA BIH TO TAKO.....
P.S.- tako svaki serviser mobilnih (i slicnih elektronskih elemenata i komponenti) uredjaja koji padnu u vodu(obicno je to negde u fontanu,casu mineralne vode u nekom restoranu a NIKAKO u wc solju ili jos gore u neki cucavac??!!!) pokusava i ponekad i uspe da ozivi unesreceni telefon... al...obicno je  Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 1120644865


Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od mishja Sub Maj 02, 2020 1:07 pm

Iskusno

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Dejca Sub Maj 02, 2020 10:54 pm

Naravno pomislio sam i na to da će vremenom možda doći do nekog oštećenja, sve sam lepo očistio četkom ali prekidače nisam mogao jer su zatvoreni. Prskati bilo čime je rizik za elektrolite, jer taj kontakt sprej se sigurno ne može osušiti 100% kao voda pa je i to rizik uraditi. 
Prekidači su ovde možda naj problematični, jer mogu sada praviti labavi spoj i prazniti bateriju a kasnije i otkazati ali to je što je. 
Dok sam radio u fabrici 100 puta nam se desilo naročito u bojačnici čarapa da nam se neki elektro delovi namokre. Rasturimo, osušimo, probamo dali radi i ako radi to je to, probleme kasnije nismo imali.
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od SOF Pon Maj 04, 2020 11:11 pm

kako god ti kazes Dele...ali...iz iskustva sto kroz mjuzu sto oko automobila...mogu ti reci da je Kontakt spray upravo predvidjen za takve stvari...i nema elektronicara koji ga nema u svojoj radionici i koji ga ne koristi za ciscenje, podmazivanje i zasticivanje elektronskih komponenti...proslo mi je u okviru mjuze sijaset elektronskih sto muzickih sto audio instrumenata...i vremenom se desavalo da ili negde pokisne,tj padne neka kap kise ili  ono iz hladnog u toplo i odmah ga daj po svirci..a da ne govorimo o prasini...i vremenom se tu nakupi na elektronici i kajmaka i vlage ...i zamisli kad to u toku svirke pocne da krcka,susti,bruji...i?  jedini ali jedini lek je upravo KONTAKT spray...jednom sam se zaebo i koristio WD40...sto NIKAKO nije isto sto i kontakt spray...jeste da WD ocisti i uglanca tretirane povrsine i elemente...ali je kad izvetri suv ko barut...dok Kontakt ima u svom sastavu i podmazujucu komponentu koja tankim,mikronskim slojem prekrije povrsinu ,podmazuje,zasticuje i za dugo cuva elemente u takvom ,ociscenom stanju...eto recimo da sam Kontaktom upravo pre neki dan ocistio potenciometre koji su zaebavali na pojacalu vrednom 700e...a prosle godine sam paralelno istim kontakt spray-om i elektroniku na takodje veoma skupoj gitari i senzore na svom C4...i gle cuda?! i gitara i auto a Boga mi i pojacalo rade ko novi...a ostalu instrumentariju necu ni pominjati... 
Pa...eto toliko ja o potrebi da se to ocisti i presprica kontakt spray-om...nikako WD40(da mi niko ne zameri...ali ima ljudi kojima je to isto...i kontakt spray i WD40 i START spray...sve u jedan kosh...)


Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Dejca Uto Maj 05, 2020 7:07 am

Kontakt sprej nikada nisam koristio, sada i ne radim mnogo oko elektrike jer od toga se ovde ne može živeti a tome su zahvalni ovdašnji ljudi ali neću o tome. Kontakt sprej je novije proizvodnje, ranije sam sve što se može rasturiti, iseći, pa i polomiti rasturao i čistio finom šmirglom a sklapanje nazad je umetnost. Ko je rasturao novije prekidače za bušilice i brusilice zna.
WD 40 i kontakt sprej nikako nije isto, WD 40 služi za rešavanje problema sa rdjom i podmazivanje ali što kažeš trenutno, kasnije on ispari. Imao sam iskustvo sa podmazivanjem lagera.
SOF hvala na savetu.
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Dejca Pet Jun 12, 2020 10:57 pm

Danas sam kotrolisao ulja u kolima i ulje za servo volana mi je na minimumu i treba dosipati malo. Koje ulje tu ide za 307. Nadjoh ovo od nisotek ulja.
Ovo prvo mi se čini najbolje. NISOTEC ATF III SINT


https://www.nisotec.eu/sr-lat/proizvodi/ulja-za-automatsku-transmisiju
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Dejca Uto Nov 03, 2020 10:44 pm

Eh konačno kupio ulje za servo volana ali džabe kad ne umem da ga sipam. Na onom plastičnom meraču bilo ispod minimuma. Napravim levak i navalim da sipam kad u levku od flaše dole se pojavi ulje. Pa sam posle morao crevom da izvlačim taj višak da bude koliko treba. Sipao sam možda ni 100 ml. a mislio sam da će stati više.
Kako se sipa to ulje, da li mora motor da radi da bi povukao li ne?
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Жиле Uto Nov 03, 2020 11:05 pm



Др Жиле

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od SOF Sre Nov 04, 2020 5:49 pm

ovim textom tj. clankom Zix je objasnio...ipak...sistem u kome se sipa servo ulje nije bas velike zapremine(slicno kao i u kocionim sistemima) tako da ne treba jurisati vecom kolicinom tog ulja...
NARAVOUCENIJE....
opkoliti najblizu apoteku i kidnapovati neki veci spric(za krupnije ljudeskare  Very Happy   Very Happy ) i njime polako napuniti potrebnu kolicinu koja fali...nije opasno sto se pretera pa se izlije...nego je posle auto ``ukaken`` i ostavlja tragove za i pod sobom dok se to ne slije sve...


Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Dejca Sre Nov 04, 2020 10:19 pm

Hvala Žiletu za tekst. Tako je SOF ne ide mnogo, i treba se sipati malo po malo.
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Peugeot - Peugeot 307 HDI-dejca - Page 2 Empty Re: Peugeot 307 HDI-dejca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu