Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

4 posters

Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Bane016 Ned Mar 17, 2019 11:22 am

Auto je od caleta...daklem problem je u jutarnjem paljenju...
Auto dimi kao parnjaca i kao da radi na tri klipa...nema snage...i sve to traje jedno par minuta i posle toga je sve ok auto ne dimi vise i lepo radi ima snage...i svako naredno paljenje je super...da i prvo paljenje je malo teze...posle na pola kljuca....

Grejaci su zamenjeni svi cetiri...proverene su dizne one su ok...auto nema turbinu obican dizel....

Sta bi mogao biti problem?

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Жиле Ned Mar 17, 2019 11:38 am

Koje je boje dim, ima li EGR , neku klapnu na usisu ?
Da li je odjednom počeo tako da dimi ili postepeno?
Da li je nešto rađeno oko motora pre tih dešavanja?
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Bane016 Ned Mar 17, 2019 12:29 pm

Nista niko nije dirao...od zimus je tako krenuo odjednom pre toga sve perfektno...
Neznam dali ima egr trazio sam ga al nevidim gde je ako ga ima..
Nijedan majstor nema pojma sta moze biti...

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Жиле Ned Mar 17, 2019 12:35 pm

Pregledaj boš pumpu , cevi do dizni , creva od goriva do kućišta filtera i od kućišta do pumpe.
Vidi da negde ne vlaži.
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Bane016 Pon Mar 18, 2019 5:48 pm

Pa jedan majstor mi reko da je pumpa al nemoze ta pumpa da se remontuje neznam sto takav model....tako je reko...
A ova dva creva cu proveriti  pa cu javim...

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Bane016 Pon Mar 18, 2019 5:50 pm

A dim je plav crn neznam siv...stvarno dva tri minuta dimi bas puno zadimi na sve strane i u kabinu cela ulica se nevidi od dima bukvalno...i onda se sredi nigde dima ni u turazi nema da dimi...i lepo radi motor..

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od SOF Pon Mar 18, 2019 6:12 pm

nzm...al...probaj ubaciti jedan nepovratni ventilcic...da ti slucajno ne vraca gorivo nazad...i vidi da slucajno nije zapusen odusak na rezervoaru i da tu ne stvara kakav vakuum...stanje filtera...provera grejaca jos jednom,iako su novi...meni se desavalo slicno na mom C4,ali bile su podloske dizni u pitanju...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Жиле Pon Mar 18, 2019 6:22 pm

Bane016 ::Pa jedan majstor mi reko da je pumpa al nemoze ta pumpa da se remontuje neznam sto takav model....tako je reko...
A ova dva creva cu proveriti  pa cu javim...
Ako majstor Vlado dođe na forum možda on zna nešto u vezi  te pumpe jer je ranije radio isključivo starije aute. Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju 1553401491
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od SOF Pon Mar 18, 2019 6:24 pm

Zile...da mu to nije ``rotaciona`` bosch pumpa...kakvu sam ja imao na mom renault 5 campus-u?
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Gost Pon Mar 18, 2019 6:31 pm

Kasni pumpa nije uzubljena kako treba ili ti saug ne radi trece da dizne stekaju na hladno

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od SOF Pon Mar 18, 2019 6:43 pm

Vlado..kaze da niko nije dirao oko motora nista...saug(automatski)moze...ali ako mu malkice potpomogne nogom,trebalo bi da izgubi taj kontraritam i stabilizuje a dizne su i grejace kaze ``isproveravali``...a moze i uzubljenje...ako mu negde nije preskocio usled nekog tereta i naprezanja za jedan zub...nama se na Yugicu u firmi desilo upravo to... kad je cova pokusao da glumi grtalo i da jurca kroz smetove od metar i jace...pa smo morali uzubiti ponovo...sad...laik sam pa...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Gost Pon Mar 18, 2019 7:19 pm

Dizne se ispituju  na jladno ,toplo i vruce,saug mozda labava sajla koju bimetal poteze,ili nije uzubljena pumpa

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Bane016 Pon Mar 18, 2019 8:55 pm

Ovako nista mu ne pomaze dodavanjem gasa znaci dok ne stane sam da dimi tad i pobrati snagu al mora se sacekati par minuta..ovaj bosista je proverio dizne kako rasprasuju nista drugo nije dirao ja sam bio prisutan ...provera ukupno dva minuta..ja ga pitam to je to? On kaze dizne su dobre...objasnim mu problem koji imam on kaze teraj kod majstora...jedan majstor kaze pumpa losa al nemoze da se remontuje objasnio mi on kakva je to pumpa ...ja sam sumnjicav...

Pravi vakum u rezervoaru pitao sam calka kaze uvek tako...probacemo nepovratni da stavimo i videcu da dalje sta iz ovog foruma sto ste pisali...

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Djurica Uto Mar 19, 2019 1:33 am

Ne znam kakva je pumpa ali dal ima na njoj akutator?
Takvi su meni simtomi bili dok ga nisam zamenio...nije reno ali jeste bosh pumpa.
Djurica
Djurica
...................................
...................................

Broj poruka : 38
Reputation : 4
Datum upisa : 28.12.2018
Godina : 39
Lokacija : Ripanj

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od SOF Uto Mar 19, 2019 8:34 pm

napomenuo si da stvara vakuum u rezervoaru...to ne bi smelo...probaj sa poluodvrnutim cepom...ili ako mora skinutim...a takodje proveriti i bimetal,tj.sajlicu sauga..a nepovratni svakako ugradi...ono...trebalo bi da u samoj bosch pumpi postoji taj nepovratni...ali zna da ``zezne``i ujutro...prilikom kontakta pre paljenja...proveriti napon struje na start stop ventilu...koji inace propusta ,ali i gasi auto,tj,gasenjem kontakta kljucem vrsi prekid dotoka goriva...moze da na elektroventilu dolazi slabiji napon i da ne otvara dovoljno a zna i gumica da ``nabubri``pa dok se ne zagreje...sex po nervima...
PS: sve su ovo zezanja koja sam imao na renault 5  sa tom vrstom bosch pumpe...gde mi se na kraju svega toga desilo da nisam mogao ugasiti auto i svaki put dizi haubu i manuelno na pougici...prstom,povuci i mehanicki prekini naftu...pa gasi kontakt i dok nisam promenio elektroventil mucio se...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju Empty Re: Reno kangu 1.9 1999 godiste...dimi i trokira pri prvom paljenju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu