Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tester regulatora pritiska

3 posters

Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Tester regulatora pritiska

Počalji od mishja Sre Okt 02, 2019 5:39 pm

https://s.click.aliexpress.com/e/DhWAjCIc

Kako li ovo radi, samo se ubode u konektor od senzora samog?

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Жиле Čet Okt 03, 2019 11:13 am

Najverovatnije .
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od mishja Čet Okt 03, 2019 1:58 pm

sta nema kod kineza to nije napravljeno
ovo treba da ima svaki ozbiljniji majstor posto im je regulator omiljen za menjanje a ne da menja delove napamet

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Жиле Čet Okt 03, 2019 2:24 pm

Naši majstori pre sve nisu nikakvi ljudi, pa samim tim ni majstori. Ima možda nekoliko, samo ja još nisam  upoznao takvog da je pošten i dobar majstor.
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Dr NINNO Pet Okt 04, 2019 1:13 pm

Ovaj alat je nista posebno, ustvari bolje reci nepotreban je. Koliko sam bacio pogled sluzi za ocitavanje pritiska sa senzora... Otkaci se konektor i ubode se adekvatni sa alata. Sve bi ovo imalo smisla kad bi se garantovalo da je sam senzor 100% ispravan. Ako je on u problemu i lose meri onda ce i ocitavanje sa alata da bude pogresno. Oni koji ozbiljno rade posao ovu problematiku resavaju ovako: ocitavanja sa senzora pokupe preko dijagnostike a potom se on demontira komplet i stavi se manuelni merac. Uporedjivanjem rezultata dolazi se do zakljucka. Ima tu jos par tajni zanata ali da ne duzim bez potrebe. Dakle, zakljucak - ovaj alat je vise fancy nego apsolutno primenjiva i neophodna stvar u praksi.
Dr NINNO
Dr NINNO
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 80
Reputation : 13
Datum upisa : 05.04.2019

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od mishja Pet Okt 04, 2019 1:37 pm

Samo sto majstori kad vide na dijagnostici gresku vezanu za senzor odmah menjaju senzor a slozicete se moze biti  do loseg kontakta ili instalacije do njega, ovako se te opcije direktno iskljucuju ako su identicna ocitavanja sa dijagnostike i ovog alata.

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Жиле Pet Okt 04, 2019 1:39 pm

Šta misliš doktore koliko majstora zna da izmeri ispravnost senzora ovako kako ti radiš?
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Dr NINNO Pet Okt 04, 2019 3:30 pm

@Mishja, svaki normalan majstor kad postoji sumnja na ispravnost senzora prvo treba da proveri ozicenje i kontakte i da proveri efektivnost na spojen/odspojen konektor (gde to funkcionalnost rada senzora i ECU dozvoljavaju). Ovim se problematicnost loseg kontakta/instalacije iskljucuje ili ako je tu problem odmah se resava. Ako je sa instalacijom sve ok onda se proverava sam senzor. Kad se poklope ocitavanja sa dijagnostike i ovog alata to ne znaci da je senzor ispravan jer ako senzor lose cita i dijagnostika i ovaj alat prikazuju vrednosti po njemu. Metodom merenja koju ja zastupam - ako se poklope vrednosti sa dijanostike i mog merenja tek onda je senzor ispravan. Pitanje za tebe hipoteticki - ako se sa dijagnostike i ovog alata poklope ocitavanja kako ustanoviti i cime da je ipak senzor u problemu (ako predpostavimo da stvarno jeste)?

@Zile, ne znam ali ovo je najbolji nacin. Sustina je da se skroz odvojeno izmeri stvarni pritisak...znaci da se imaju tacne vrednosti. Jos je vaznije sto je ovo skroz mehanicki put (znaci nema struje, kontakata, senzora) - znaci rail i direkt merac.
Dr NINNO
Dr NINNO
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 80
Reputation : 13
Datum upisa : 05.04.2019

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od mishja Pet Okt 04, 2019 3:41 pm

Sad si me zbunio Nino, ako je senzor dobar on mora da pokazuje vrednosti u zadatom opsegu, ako to ne pokazuje postoji sumnja na njega ili instalaciju samu. Provera na stolu je zakon to niko ne spori, al to radis samo ti u ovoj drzavi od majstora za koje sam ja cuo

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Dr NINNO Pet Okt 04, 2019 9:31 pm

Ne, ne, ocigledno se ne razumemo. Ajmo ovako - ako je ocitavanje na dijagnostici neko nenormalno ili postoji povezana sumnjiva greska u sprezi senzor raila/regulator pritiska onda se akcenat baca na senzor i sve u vezi sa njim. Prvo se proveri ozicenje i spojevi (pinovi), ako je to u redu ide se dalje. Ne ispitujem senzor na stolu nego ga skinem a na njegovo mesto navijem manuelni merac. I onda odradim ocitavanje. Ako su vrednosti koje dobijem iste kao na dijagnostici (nenormalne ali ipak iste) onda problem nije u senzoru nego napadam dalje - sisteme ispred raila sve dok se ne dodje do prve optimalne vrednosti (to je znak da od tog dela postoji potencijalni kvar). Ako su vrednosti koje sam dobio normalne kakve bi dijagnostika trebalo da procita kad je sve u redu onda je problem u senzoru (ili vodovima ECU-a, samom ECU-u a to se u par merenja lako proveri). Znaci u svakom slucaju odmah sa 100% sigurnoscu potvrdjujem ili eliminisem senzor. Kod ovakvih problema mozemo da napravimo paralelu sa jednacinama sa vise nepoznatih - sto vise nepoznatih ima slucaj je komplikovaniji. A ja ovom metodom i sa jos par (vezanih za ECU u sistemu prespajanja) smanjujem broj nepoznatih i brzo ustanovim kvar. Da sumiram, iz mog ugla rada jos na pocetku sam hteo reci da mi je onaj predlozeni alat bespotreban jer nije 100% efikasan u jeste/nije definisanju kvara.
Dr NINNO
Dr NINNO
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 80
Reputation : 13
Datum upisa : 05.04.2019

Nazad na vrh Ići dole

Tester regulatora pritiska Empty Re: Tester regulatora pritiska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu