Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Service interval

3 posters

Ići dole

Service interval Empty Service interval

Počalji od SOF Ned Apr 05, 2020 9:59 am

pozzzz...pisalo se o tome, i video klipovima pokazivalo kako se resetuje sam service interval...naravno to je opste poznato kako se radi i necemo pisati o tome...naime...imam ,kako da kazem,primedbu...problem...zapazanje,sta li?...kod mene na C4...naime...par puta se desavaju dve stvari kod tog parametra...pa,obrazlozicu i ako je neko imao slicna iskustva,ili pak zna sta je,neka komentarise,posavetuje...
prvo...da kazem problem je taj sto mi odjednom na nekih odbrojanih 18000 do ``malog servisa``,odjednom PRESKOCI i i vec sledeceg jutra prilikom paljenja tj.kontakta prikaze da sam vec nekih 1600-1700 km ``zagazio`` bez menjanja ulja...(opstepoznato je da se odbrojavanje na C4 vrsi na 20000 km)
drugo...desavalo se da prilikom resetovanja na interval od 20000 prihvati sve ...odradi se i nakon sledeceg jutra kontaktom...nastavi na jucerasnji ``minus`` od nekoliko hiljadaki...pa dok ne otkacim akumulator i provede neko vreme bez struje ne prihvata...zna li ko sta o ovome...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od Dr NINNO Ned Apr 05, 2020 1:58 pm

Cao SOF, ovaj prvi problem nisam do sada susretao. Nekako mi deluje da se kompjuter pogubi i onda zabrljavi. Pazi, bagovanje da se desi je ponekad ok, moze najobicniji pad napona da to isprovocira ali ako se to ne desava na vise od pola servisnog intervala onda ne bih pridavao znacaj tom problemu. Inace ovako cisto moze da se uradi dijagnostika, test instrument table i onda ako postoji neki zez ustanovice se. Mada koliko je digitalizovana tabla mislim da se ne trebas opterecivati ovim problemom. Pre svega jer je bas bas sitnica a da ustanovis problem mozda ce trebati dosta dijagnostikovanja, rada i novca. Bitno je da tabla ne baguje za bilo sta drugo.

Inace ono sto zna da bude problem kod resetovanja je taj sto se uglavnom zaboravi da kad se poniste brojke ljudi obicno puste taster, ugase kontakt i gotovo. A nije jos gotovo jer treba nakon toga da se posle 1-2 sekunde ponovo da kontakt (bez paljenja) i da se saceka jos jedno 10-15 sekund bez ikakvog diranja. Onda se ugasi kontakt, izvadi kljuc (moze i da se ne vadi kljuc ali ja praktikujem) i da se ostane u vozilu jos jedno 5 minuta bez ikakvog diranja bilo cega. Jeste glupo zvrndati u autu 5 minuta bez ikakvog smisla ali sta je tu je. Kad to prodje izaci iz auta, zakljucati ga na kljuc ili daljinski i ostaviti ga jos 5 minuta. Nakon toga sve je u redu - kompjuter se resetovao komplet sto se sata tice ali sto je jos vaznije umemorisao je novo stanje. Ovo resetovanje vazi za C4, za druge modele je drugacije. Mozes da probas sledeci put kad radis mali servis. Ako si do detalja ovako vec radio a on brlja onda na sledeci mali servis da se proba resetovanje servisnog intervala preko dijagnostike mada mislim da za time nema potrebe. A ovako radi svake eventualnosti napisi na servisnoj kartici kilometraze kad je servis i kad je sledeci da mozes da kontrolises. Bice to sve u redu, nista ne brini.
Dr NINNO
Dr NINNO
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 80
Reputation : 13
Datum upisa : 05.04.2019

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od SOF Ned Apr 05, 2020 6:57 pm

da doktore..nista drugo hvala Bogu ne brljavi...sto se tice zapisivanja kilometraze prilikom malog ser.nema potrebe...glavnu tj.sveukupnu ne brljavi...i tu nije problem...znam to, kad se poklopi zadnjih 5..onda trk na dizalicu... i strogo na vreme...drugo je sve ok...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od Dr NINNO Ned Apr 05, 2020 8:31 pm

Odlicno, onda nemas razloga za brigu. Samo uradi lepo resetovanje po ovom mom uputstvu kad bude trebalo i bice to sve oket. Service interval 2049042456
Dr NINNO
Dr NINNO
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 80
Reputation : 13
Datum upisa : 05.04.2019

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od Dejca Ned Apr 05, 2020 11:13 pm

Isto i meni na 307 poništim a on posle opet od neki minus broji, nego ja na to i ne obraćam pažnju. Kilometražu zapišem. Mada i ne trebam je pisati jer za dve godine sigurno ne predjem potrebnu kilometražu a servis se mora uraditi.
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od SOF Ned Apr 05, 2020 11:28 pm

Dejca ::Isto i meni na 307 poništim a on posle opet od neki minus broji, nego ja na to i ne obraćam pažnju. Kilometražu zapišem. Mada i ne trebam je pisati jer za dve godine sigurno ne predjem potrebnu kilometražu a servis se mora uraditi.
Boga mi...mene i sina...malo je ova situacija podkocila...inace ga ne izlazimo iz auta...interesantno ,al,nikako ne kocimo jedan drugog...uskladjeno je maximalno...tako da za jos jedno magare nema potrebe...a tri puta u godini ga bacamo na kanal za maleni servis... Very Happy  ko da je sluzbeno magarence...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od SOF Ned Apr 05, 2020 11:33 pm

Dr NINNO ::Odlicno, onda nemas razloga za brigu. Samo uradi lepo resetovanje po ovom mom uputstvu kad bude trebalo i bice to sve oket. Service interval 2049042456
vazi se DOC....samo da ovo sr..e prodje pa se od Boga zdravlja i vidimo da crknemo po kaficu...jer neretko sluzbeno znam i da naletim do  Nisha...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Service interval Empty Re: Service interval

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu