Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi

Ići dole

Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Empty Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi

Počalji od chibbyka Pet Nov 06, 2020 9:58 am

Ustanovili smo da mi vakum pumpa pravi slab vakum, prvo sam primetio tvrdju pedalu kocnice i da se auto ulenjio, kasnije, pregledom sam ustanovio da ne zatvara klapnnu usisa, i da je na egr-u slab vakum. Uporedio sam i sa jacinom vakuma na bratovljevom 1.6 hdi-u, koji ima identicnu pumpu i video sam da njegova pravo otprilike duplo jaci vakum. Rasturao sam moju, misleci da je mozda sitance zapuseno (videh u nekoj temi ovde na forumu da moze i to biti) ali nista se nije promenilo.
Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2042

Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2043
Posto je nova oko 100 e, dihtunzi oko 1600 din, narucih polovnu. Moja je bila inace Pierreburg a dobio sam boschovu. Veliki dihtung sa moje bi mozda i pasovao ali mali ne pase

Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2044
Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2045
Stoga sam odlucio da probam da je namontiram uz pomoc hermetika (tako ga u mom kraju zovu), koji kosta 300 din.
Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2047
Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2046
Zamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2048
Ovako sam ga naneo i sad je usledilo montiranje, treba voditi racuna o polozaju bregaste i polozaju osovine pumpe da bi pumpa legla na mesto a da se pritom ne razmaze hermetik. Uz malo muke sam uspeo, jer ipak pametniji popusta :). Onda se ispostavilo da srafovi koji su drzali Pierreburg na mestu, da su sada predugacki jer Boschova je nesto uza da kazem od prethodne. Problem sam resio sa po dve matice i po jednom sajbnom na srafovima i to na kraju izgleda ovakoZamena vakum pumpe Citroen c5 2.0 hdi Img_2049
Kada sam namontirao sve, upalio sam auto i proverio da ne curi ulje negde. Sve je ok, vakum je jaci sada, ostaje mi da resim ostale stvari jer izgleda da imam problem i sa elektro ventilima. Auto sam posle toga provozao po auto putu i ostaje mi jos danaas da proverim opet da nema curenja ulja. Toliko za sada.
chibbyka
chibbyka
Član koji se ističe
Član koji se ističe

Broj poruka : 24
Reputation : 8
Datum upisa : 07.01.2019
Godina : 50
Lokacija : Jagodina

https://twitter.com/chibbyka

Жиле and SOF like this post

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu