Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PUG 207 kocnice

Ići dole

PUG 207 kocnice Empty PUG 207 kocnice

Počalji od PUG207 Sre Sep 27, 2023 7:04 pm

Ajde da otvorim temu i pitam za savet sta dalje.
Problem je propadanje kocnice kod pezo 207 1.6 HDI.
Auto koci ne izbacuje gresku, kocnica propada samo kad je auto upaljen, znaci koci normalno, ali kad jace drzim i stojim kocnica polako tone do samog dna.
Menjani diskovi plocice, glavni kocioni nov uzet i zamenjen, kocioni sistem ozracen i zamenjeno ulje, menjana i neka creva nisam siguran koja, ali sve sto su majstori znali oni su menjali (ili nisu).
E sad, nakon intervencije zamene gumica ma klestima (reparacija kandzi) , auto je kocio normalno ali je papucica isto propadala, nije bilo poboljsanja.
Medjutim ujutru kad sam upalio auto, papucica je bila nenormalno mekana, ali je auto kocio , stim sto je hod papucice dok ukocim jace bio skoro do patosa , pri pritiskanju papucice culo se sistanje i to poprilicno.
Pozvao sam servis gde su mi radili kocnice i rekli su dodji odmah, u servisu su to namestili za nekih 10 minuta , kazu neka membrana ili sta vec, nisam uspeo da skontam je to su majstorcine a ja sam za njih neki retard pa necu shvatiti i sta koji ***ac ima da pitam sta je bilo kad su sredili.
E sad kad je kocnica bila tako mekana, upalio se check engine i na bordu je izasla poruka depollution system faulty, medjutim kad su namestili tu membranu greska je nestala , a dok je  check engine bio upaljen , motor je radio normalno i vukao normalno, nisam imao nikakav problem u voznji.
Nakon 3 godine, ista greska na bordu , ovog puta u Risnu na moru, ja se setim te membrane i onako ne znajuci sta da radim, desetak puta nadrukam kocnicu i check engine se ugasi, ali isto dok je bio upaljen, nikakve smetnje, nista nisam primetio da auto slabije vuce ili bilo kakav nedostatak.
I tako godinama vozim sa propadajucom papucicom, nemam problem ni sa kocenjem, osim sto kad idem na registraciju zadnji tockovi ne mogu da ostvare odgovarajucu silu na valjcima, ali oni povuku rucnu on izleti iz valjaka i kazu sve ok.
I tako iz godine u godinu, nije sad neka drama, ali bih voleo da sredim to jedno da bude po PS-u.
Ako ima neko neki predlog sta da menjam neka kaze. Sumnjao sam i na senzor-centralu ABS-a, ali ne pali lampicu za to.
PUG207
PUG207
Član
Član

Broj poruka : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 21.12.2018

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu