Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Balansiranje felni problem

5 posters

Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Problem sa konektorima na sijalicama srednjih farova

Počalji od SOF Sre Feb 20, 2019 9:37 pm

desilo mi se da sam morao promeniti sijalicu srednjeg levog fara...i kad sam pogledao konektor,kao i zice od istog ZAPREPASTIO sam se!samim dodirom to se fakticki raspalo i ostale su obe zabice takoreci ``gole``...i one su dobrano nagorele i bukvalno su bile neupotrebljive...jedino i trenutno moguce resenje je bilo da  otfikarim nagorele zabice i prikacim nove...naravno sve to lepo izolirao,promenio sijalicu i evo za sada sljaka...slicno je bilo i na desnoj strani...odradjeno  isto i eto ``vozim``..pitao bih da li je to pozeljno tako iako sam kvalitetno i mogu reci profesionalno prikacio nove zabice i razlog tog desavanja sa izolatorima na konektorima za sijalice fara?


Balansiranje felni problem Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Balansiranje felni problem 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Жиле Sre Feb 20, 2019 10:03 pm

Dobro si to uradio.


Др Жиле

Balansiranje felni problem Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od ranko031 Sre Feb 20, 2019 10:18 pm

Ti izolatori se od tempetature istope, samo treba da bude cvrst i dobar kontakt, onda se manje greju buksne, moje skromno misljenje
ranko031
ranko031
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 112
Reputation : 12
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 49
Lokacija : Užice

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Жиле Sre Feb 20, 2019 10:19 pm

To je tačno Ranko. Čim se kontakti olabave od temperature dolazi do takvog kvara a može da se i zapali instalacija.


Др Жиле

Balansiranje felni problem Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Balansiranje felni problem

Počalji od Bane016 Ned Jan 06, 2019 6:10 pm

Evo dve godine od kako imam auto sa alu felnama ali specificne iz razloga jer nemaju centralnu rupu...
Problem je sto niko nije uspeo da ih izbalansira...razne radionice su ih balansirali od beograda do leskovca uvek je sve super dok ne izadjem na autoput i stisnem auto 120/130.....onda isti problem trese kao lud i nikad se nisam vratio da reklamiram jer jednostavno takav sam...onda sam poceo da sumnjam da nije nesto oko trapa iso kod bar 5 majstora da gledaju i svi kazu sve ok...i pre dva meseca odem ja kod vulkanizera da mi zamenji gume sa letnjih na zimske (nemam set felni)...i kazem ja njemu skini sve tegove necu nikakve tegove samo montiraj gume necu da ih balansiram...i pre neki dan trebao sam na put i pitam ja sebe kako cu sa ne balansiranim tockovima i deca u kolima...ma reko teram lagano 80 90 pa kad stignem...i izadjem ja na auto put i krenem ja ubrzavam dodjem do 130 nista auto pliva ni da mrdne ni malo, povecavam smanjujem brzinu sve savrseno...

 i sad pitam se dal je moguce da bez tegica da felge budu tako savrsene sa nema da cimne...?i to stavio sam bas lose gume ove zimske jedna nova jedna stara, sare nisu iste a da auto nema da cimne...bukvalno sam na balansiranje dao jedno 100eura...iso sam od renomiranih vulkanizera do ovih sto biju sa cukovima i duvaju gume ustima...i niko nije uspeo da sredi da to valja...pa se pitam dal uopste ti vulkanizeri imaju kalibrisane masine dal ih kalibrisu na vreme i kako treba ili samo crpu novac od musterija...ili sam ja lud?

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Жиле Ned Jan 06, 2019 6:17 pm

Ne mogu da zamislim kroz šta si prošao. Ovo mi nije jasno, da točkovi koji nisu balansirani da ne tresu. Balansiranje felni problem 1795786476


Др Жиле

Balansiranje felni problem Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od SOF Ned Jan 06, 2019 6:28 pm

najpre cestitam ti Badnje vece,dragi Bane...sve ovo sto si dragi prijatelju izjavio ``za dnevnik`` mene licno zabrinjava...ne bih ja sa tim felnama pogotovo bez ``centralne`` rupe i sa razlicito ojedenim i potrosenim gumama tako krstario putevima i tom brzinom...nisam vulkanizer,ali iz zdravog razuma govorim da je nebezbedno...jos spoljasnji vremenski uslovi...a sve ali sve(ako se razumemo) sto imas seo si u auto...nabavi ti lepo druge proverene felne i odradi to kako treba...a ove lepo isturi na prodaju,imace neko kome takve trebaju...uzgred...jesmo da kazem poznanici sa starog foruma ali...znas i sam kakva su pravila...nepotpun ti je profil...prosto Bane ,komentarisemo a ne znamo o kom vozilu je rec...Wartburg....Honda ili neki od nase branse(francuz)?

PS: da slucajno nema sa unutrasnje strane uzljebljeno mesto gde upada taj deo glavcine,gde se takoreci jednostavno centrira?i samo sarafi stegnu?(da se malo narodski i prostije izrazim,da te felne nisu frezenkovane iznutra da bi se centrirala felna a nema otvor da jednostavno zastiti glavcinu od spoljasnih uslova i da stvori kakvu esteiku...mislim...ovo samo natapajam...prvi put se susrecem sa takvom situacijom?


Poslednji izmenio SOF dana Ned Jan 06, 2019 6:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta


Balansiranje felni problem Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Balansiranje felni problem 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Bane016 Ned Jan 06, 2019 6:30 pm

Жиле ::Ne mogu da zamislim kroz šta si prošao. Ovo mi nije jasno, da točkovi koji nisu balansirani da ne tresu. Balansiranje felni problem 1795786476

Ne, nema vise tegica i sve ok...nema tegica nema vibracija i tresenja...po prvi put za dve godine sam uzivao u voznji...
pazi sta je fora kupio sam cetri nove gume iz istog razloga mislio sam da su mi gume lose i krive...na nagovor od strane vulkanizera koji ima dobru masinu lasersku sa onim tegovima za gaziste....kaze mi gume ti ne valjaju felene su dobre...ja kupio 4 nove savine gume isti kur....onda sam krenuo od vulkanizera do vulkanizera na balansiranje..pa od trap servisa do servisa...

Bane016
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 12
Reputation : 1
Datum upisa : 25.12.2018
Godina : 37
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od SOF Ned Jan 06, 2019 6:37 pm

opet...da samo cetiri /pet sarafa ``nose`` auto? mora da ima kakav distancer u sklopu n jih...ne pije mi to vodu?


Balansiranje felni problem Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Balansiranje felni problem 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Жиле Ned Jan 06, 2019 6:39 pm

Tako se meni povremeno dešavalo na 110 km/h pa i na 130 povremeno . To me je do ludila dovodilo , ne može malo da valja pa malo ne. Sreća pa nisam išao putem kojim si ti . Jednom sam proverio prednje i bilo dobro više nisam iz inata hteo da balansiram. Balansiranje felni problem 3374604887


Др Жиле

Balansiranje felni problem Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od SOF Ned Jan 06, 2019 6:44 pm

100e?sve cetiri felne sa solidnim gumama... Balansiranje felni problem 1795786476


Balansiranje felni problem Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Balansiranje felni problem 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Dejca Sub Feb 23, 2019 11:06 pm

Klasičan primer zamora materijala, sama sijlica pravi toplotu prilikom rada, godinama ta toplota greje i buksnu ili žabicu kako je naziva SOF. Od toplote ona gubi elastičnost i kontakt postaje labaviji, i sada kada je buksna malo popustila već i sam kontakt sa sijlicom dodatno greje i ubrzava njeno stradanje.
Šta je lek, vremenom ili barem kada se menja sijlica treba kleštima malo stisnuti buksnu i kada se bode u sijlicu da ulazi otežano.
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Жиле Sub Feb 23, 2019 11:12 pm

Balansiranje felni problem 1709306748 Balansiranje felni problem 2049042456


Др Жиле

Balansiranje felni problem Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Balansiranje felni problem Empty Re: Balansiranje felni problem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu