Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pežo 206, čudno ponašanje auta

5 posters

Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Lale Ned Jul 12, 2020 2:07 pm

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu, imam Pežoa 206 HDI 1.4 motor. E sad, auto mi je naduvavao pritisak vode u boci, posledica toga je bila da mi je pukao termostat. Kada sam zamenio termostat, u gradskoj vožnji se ponaša normalno, dok ne izađem na otvoreni put kada vozim preko 100 km/h počinje da diže temperaturu.

Juče kada je bilo jako toplo sam ga vozio sa priključenom dijagnostikom. Prvo da kažem da je termostat otvorio na 82 stepena. U gradskoj vožnji temperatura je išla do 87, kada sam izašao na otvorenom temperatura je došla do 97. Na toj temperaturi sam stao, otvorio poklopac od posude za vodu i nema pritiska i naduvavanja i to smo ponovi više puta tako da smo izbacili mogućnost da je otišao dihtung glave ili glava motora (ne izbacuje i ne gubi tečnost). Stavili smo novu vodenu pumpu i promenili smo davač na termostatu, bez promene. I još što me buni, kada sam se vraćao sa dijagnostikom i stajao na semaforu malo duže, temperatura sa 88 spadne na 86 (inače na leru pada temperatura, umesto da raste).

Zanima me da li je iko imao neka slična iskustva, hvala unapred

Lale
Član
Član

Broj poruka : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 12.07.2020

Жиле likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od SOF Ned Jul 12, 2020 8:57 pm

najpre pozdrav i dobro nam dosao...nisam neki majstor i Zile sigurno mnogo vise zna i mislim da cim procita  da ce reci svoje misljenje...a naravno u nasem ``drustvu`` sigurno ima ljudi koji zaradjuju za svoju egzistenciju upravo automehanikom...opet..ono sto poznajem...i sto napominjes  da nema naduvavanja creva, dobro je...opet ne gubi vodu...takodje je dobro...i to sto ne dize temperaturu po gradu...(u zavisnosti od vremena provedenog u gradskoj voznji,sto smatram da nije minut - dva vec neki optimalni period od vise desetina minuta)je takodje dobro...i sto na semaforu(uopste na leru smanji temperaturu za stepen dva) cekajuci ``zeleno`` ne podivlja vec spadne temperatura je TAKODJE DOBRO...jer se diesel motori...nekako najbolje hlade na leru...e...sad....nije mi potpuno jasno...kad izadjes na otvoreno...sa tih kako rece 87 dodje do 97...malo po blize...koliko traje ta voznja sa 97...i da li ne prelazi tih 97...i kako rece kad stanes...creva nisu naduvana...tecnost ne gubi...nije ``prokuvao``nemam podataka i morao bih to traziti po netu...a mozda imas njegovo uputstvo ili neki podatak sa neta...al...meni to izgleda ok...(uz izvinjenje ako nisam dobro razumeo tvoje izlaganje) al...voda(rashladna tecnost) je i na 97 ipak u tecnom stanju i verovatno je to mozda i njegova radna temperatura...opet...sacekajmo nekog strucnijeg....znace Zile...uzgred...uz napred pozeljenu dobrodoslicu i molbica da se ipak profil popuni kompletno...kao i predstavljanje ostalim clanovima radi bolje komunikacije i efikasnije pomoci...jer nikad se ne zna...mozda je neki nas clan koji je opstepoznati automehanicar upravo u TVOJOJ BLIZINI...a mi na forumu jedni drugima u globalu nikada savet i pomoc ne naplacujemo a neretko i neki sitan deo za auto nabacimo postom ili donesemo ako smo blizu...naravno gratis...jer je i sama svrha ovog foruma upravo,druzenje,razmena iskustava a tu je i pomoc svake vrste u zavisnosti od mogucnosti...srdacno iz Zvecana, sa dovjeka srpskog Kosova...


Pežo 206, čudno ponašanje auta Gitari10IZLEŽAVANJE I LENČARENJE  -  DJAVOLJA RADIONICA!  





   Pežo 206, čudno ponašanje auta 1386529313
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Жиле and Lale like this post

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Bale85 Ned Jul 12, 2020 9:25 pm

Pozdravljam takođe i dobro došao.
Prvo da kažem nisam majstor.
Da SOF dobro kaže Diesel motori se na leru hlade to je OK
Sad to što ti u gradskoj voznji drži oko normale a na otvorenom na oko 100 km/h diže temperaturu znači da je neki kvar oko samog motora, ali može biti puno toga.
Moj slučaj na Mercedesu Sprinteru je bio sledeći: Gradska vožnja OK, otvoren put do 90 km/h OK , već na 100 km/h podigne temperaturu na 95-98 stepeni (normala na njemu je 83 stepeni) Vozio tako mesec dana bez ikakve promene (znači stalno na iznad 100km/h dizao temperaturu) tek posle (za mesec dana prodem oko 4000 KM) počeo pri ubrzanju da dimi, otišao u ovlašćeni servis rekli mi neka dizna otišla, zamenili mi sve 4 nove i od tada sve OK i kad ga vozim na 100km/h temperatura stoji na 83-85 stepeni


Pežo 206, čudno ponašanje auta 1386529313
Bale85
Bale85
********************
********************

Broj poruka : 57
Reputation : 11
Datum upisa : 08.06.2019
Godina : 38
Lokacija : Bački Petrovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Lale Pon Jul 13, 2020 12:50 pm

Živim u Novom Sadu, imam 49 godina. Pežo je već neko vreme kod mene, imao sam problebla sa letvom volana, stavio sam polovnu i sredio trap, tako da se na putu odlično ponaša, utegnut je, dizao sam mu brzinu i do 160 na kratko, ali problem je ta temperatura, vrlo brzo dođe do 97 nakon nekih 4-5 km na otvorenom putu. Dalje nisam hteo da vozim da ga ne bih pregrejao jel vidim da bi nastavila da raste. A u gradu je ok tepmeratura i nakon pola sata vožnje na izuzetno toplom vremenu.
Nemam iskustva na forumima, pa ne znam da li još nešto treba oko predstavljanja da kažem. Hvala za ova dva odgovora što sam do sad dobio

Lale
Član
Član

Broj poruka : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 12.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od mishja Pon Jul 13, 2020 2:06 pm

Jel si oprao hladnjak mozda, da se nije sace zacepilo od prljavstine pa nema protok vazduha ?

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Жиле Pon Jul 13, 2020 3:01 pm

Ja bih oprao hladnjak (saće) i probao onda. Na 97 uključuje drugu brzinu što je ok. .


Др Жиле

Pežo 206, čudno ponašanje auta Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Lale Pon Jul 13, 2020 5:01 pm

Stavio sam nov hladnjak pet dana prije nego ce mi puci termostat.Postojili neki nacin da se vidi da hladnjak nije zapusen

Lale
Član
Član

Broj poruka : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 12.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Жиле Pon Jul 13, 2020 8:56 pm

Nov je, pa samim tim treba da je i čist .


Др Жиле

Pežo 206, čudno ponašanje auta Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Lale Uto Jul 14, 2020 9:17 am

JUce smo merili T vode direktno u posudi preko unimera pokazuje da termostat otvara na 77 a ventilator se upalio na 87.Pokazivac u auto pokazuje vece vrednosti,Dali je moguce da ne valja termostat,Merili smo tako sto smo iz unimera ubacili sondu u prelivnu posudu upalili auto i merili rast T,Zanima me dali je to pouzdana metoda i dali je to neko radio i dali unimer tako daje prave vrednosti T,Inace danas skidamo termostat da ga rekamiramo kao neipravan,Hvala svima koji su se potrudili da mi daju savet u vezi sa ovim

Lale
Član
Član

Broj poruka : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 12.07.2020

Жиле likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Жиле Uto Jul 14, 2020 10:23 am

Vrlo moguće da je termostat neispravan.


Др Жиле

Pežo 206, čudno ponašanje auta Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Lale Uto Jul 14, 2020 8:16 pm

Društvo sada sam se vratio od majstora promenili smo termostat i sada se normalno ponaša.Na auto putu T je na pola između 90 i crte iznad pri brzini od 130(prije je prelazila tu crtu)na 150 se malo još podigne ali ne dođe do te prve crte iznad 90,Još me jedna stvar zanima dali se u kabini može ugraditi sat za T neovisno od sata na i tabli.pitam jer imam osečaj da sat pokazuje veču T nego što jeste,U svakom slučaju hvala za sevete

Lale
Član
Član

Broj poruka : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 12.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Жиле Uto Jul 14, 2020 8:56 pm

Može. Isprati dijagnostikom temperaturu, pa uporedi sa kazaljkom na instrument tabli.


Др Жиле

Pežo 206, čudno ponašanje auta Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 206, čudno ponašanje auta Empty Re: Pežo 206, čudno ponašanje auta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu