Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

3 posters

Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od chibbyka Ned Sep 06, 2020 9:59 pm

Danas dok sam cackao oko auta videh da je donji deo, odprilike cetvrina dobro zaprljana uljem i prasinom! Skinuo bih ga da ga ocistim. Za sada znam da treba da otkacim ona dva debela creva i da se drzi na jedan ili 2 srafa i samo se izvuce na gore. Ono sto me interesuje je da li se skidaju ove maske sa prednje strane kao na slici?Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2026
Cini mi se da bi bilo lakse ako ih skinem, a mogao bih tada i da izduvam hladnjak motora kompresorom a cini mi se da je tu i hladnjak klime!
chibbyka
chibbyka
Član koji se ističe
Član koji se ističe

Broj poruka : 24
Reputation : 8
Datum upisa : 07.01.2019
Godina : 50
Lokacija : Jagodina

https://twitter.com/chibbyka

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od Жиле Ned Sep 06, 2020 10:14 pm

Ništa se ne skida, sem onog što sam ti rekao.
Ovako treba na kraju da izgleda Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Dsci1128
Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Dsci1129
Buraz je pomagao .
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od chibbyka Ned Sep 13, 2020 6:40 pm

juce sam ocistio interkuler. Prvo sam morao da skinem filter sa sve kucistem, da bih i samo kuciste ocistio. Otkacio sam fleksibilno crevo od protokomera i samo sam lagano povukao na goreInterkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2036
Ne obracajte paznju na obucu mi  Very Happy. Na samom Interkuleru ima dva creva, donje i gornje, oba sam otkacio, kasnije sam donje crevo skinuo skroz i zvukao ga napolje da bih i njega ocistio. Kod mene se interkuler drzi na jednom srafu, mora maska auta da se povuce napred 10-15 cm, kada se skinu 2 srafa i 2 plasticna srafa koji je drze i onda sam skinuo sraf interkulera i lagano, malo levo desno izvukao ceo interkuler napolje. Bas je fino izgledao.Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2037
Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2038
Prvo sam ocistio motorni prostor, sve lepo prebrisao, onda sam presao na interkuler i crevo donje. Cistio sam ga sa Sgraso-om i vodom, a kada mi je isti nestao koristio sam benzin, jedno 2 -3 puta sam ga ispirao vodom i kada sam ocistio, ostavio sam na suncu da se osusi sve lepo i strogo vodio racuna da moze d se ocedi lepo i iz unutrasnjosti da ne bi ostala neka voda unutra, ovakoInterkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2039
kada se sve osusilo, gornji otvor interkulera sam zatvorio selnom i kesom a kroz crevce za map sensor sam produvavao kompresorom i njusio na drugoj strani, hteo sam svu paru od benzina da izbacim ako se slucajno zadrzala.Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2040
Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Img_2041
Prebrisao sam malo i menjac i okolo, na drugoj slici, ovaj zeleni konektor bi trebao biti senzor temperature motora, neka me ispravi neko ako sam pogresio! Onda sam sve vratio nazad obrnutim redosledom. Iskoristio sam priliku dok je bio skinut interkuler, da laganim mlazom vode isperem sace hladnjaka, mogao sam i kompresorom da izduvam ali bi letela prasina mnogo pa sam to onda uradio vodom. Sve u svemu posao je bio skroz lagan, prepoprucujem da sami uradite, ko nije do sada. Hvala na pomoci i pozdrav
chibbyka
chibbyka
Član koji se ističe
Član koji se ističe

Broj poruka : 24
Reputation : 8
Datum upisa : 07.01.2019
Godina : 50
Lokacija : Jagodina

https://twitter.com/chibbyka

Жиле and SOF like this post

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od Жиле Ned Sep 13, 2020 7:30 pm

Sve se može kada se hoće ? Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi 953267693 Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi 1308820158
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od chibbyka Ned Sep 13, 2020 8:30 pm

Naravno, ziv bio  :)
chibbyka
chibbyka
Član koji se ističe
Član koji se ističe

Broj poruka : 24
Reputation : 8
Datum upisa : 07.01.2019
Godina : 50
Lokacija : Jagodina

https://twitter.com/chibbyka

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od Gost Pon Sep 21, 2020 7:08 pm

Trebao si raspertlovati i srediti inter kuler da valja izmedju celija zaliti tecnim metalom i cekati da se osusi posle donji deo namazati diht masom i ponovo zapertlovati tako ce ti ubrzo biti isti kao sto je i bio

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od mishja Uto Sep 22, 2020 5:40 pm

Ja na pikapu kad sam ga uzeo isto bio mastan interkuler, ja ga samo vozio i oprao ga par puta odmascivacem spolja i on bio ko nov kad sam ga prodao, presao sa njim preko 80000km.

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

chibbyka likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od chibbyka Sre Sep 23, 2020 4:06 pm

Vlado@82 ::Trebao si raspertlovati i srediti inter kuler da valja izmedju celija zaliti tecnim metalom i cekati da se osusi posle donji deo namazati diht masom i ponovo zapertlovati tako ce ti ubrzo biti isti kao sto je i bio
Video sam da bi mozda moglo i to, ali nisam smeo da se upustam u to. Ispirao ga 2 puta benzinom izunutra, muckao, kasnije sam ga izduvavao izunutra kompresorom
chibbyka
chibbyka
Član koji se ističe
Član koji se ističe

Broj poruka : 24
Reputation : 8
Datum upisa : 07.01.2019
Godina : 50
Lokacija : Jagodina

https://twitter.com/chibbyka

Nazad na vrh Ići dole

Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi Empty Re: Interkuler hladnjak, ciscenje Citroen C5 2.0 hdi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu