Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prestanak doticanja goriva

2 posters

Ići dole

Prestanak doticanja goriva Empty Prestanak doticanja goriva

Počalji od fermevc Ned Avg 04, 2019 9:23 pm

Pre neki dan ostanem bez goriva...
(Od prvog dana vozim na plin i laže me pokazivač goriva...)
Upalim na plin i zeznem se, nisam odmah sipao gorivo, pumpa vrtela na prazno i blokirala.
Zamenim uložak pumpe (Gauss 12V, 3 bara, već sam jednom menjao pre 50-tak hiljada).
Naspem gorivo i kontam ajde da malo provozam na benzim, nisam dugo, kad ono...počne da trokira, ne prima gas, hoće da se ugasi.
Ugasim auto na par sekundi, upali normalno, i posle 3-5 minuta opet počne da trokira, neće da prima gas, i posle nekog vremena se ugasi na leru.
Kupim filter goriva, zamenim, probam - opet isto.
Odem u Panter servis, zakačimo dijagnostiku, ništa specijalno nema od grešaka (prva lambda sonda, to sam jedino zapamtio)...
Na leru vreme otvaranja dizni 3.2ms OK, a kad se desi problem, vreme počne da luduje između 8 i 16ms i to je jedino što odstupa od parametara kad gledamo, ne pali "check engine". Ugasiš, upališ i opet sve OK par minuta i tako u krug...
Predlože mi čišćenje brizgaljki (nikad nisu čišćene za 200k km, čak ni posle poplave), odradim čišćenje leptira i brizgaljki, auto bolje pali, radi super na leru, bolje prima gas, malo štuca zbog bobine, kao - treba je zameniti ali štucala je i ranije, ja srećan, kad ono posle par minuta - opet isto.
Ostavimo auto da se ugasi na leru, skinemo dovodno crevo kod brizgaljki a ono suvo kao barut.
Probam na kratko da zaverglam sa skinutim crevom, pumpa počne da baca gorivo...
Kad se da kontakt, čuje se pumpa da vrti i auto upali tek nakon dva tri verglanja.
Nismo uspeli da prikačimo merač pritiska, tako da ne znam koliko i da li uložak nabija odgovarajući pritisak, da li se pravi vakum, da li negde vuče falš vazduh...
Dijagnostika (neki zeleni BOSCH), ne očitava viče nikakve greške posle čišćenja brizgaljki i adaptacije leptira, čak ni kada je problem sa gorivom prisutan.
Pročitah malopre  temu vezanu za vakum u rezervoaru i probao sam da otvorim čep od rezervoara i nije mi ništa neobično, probaću sutra u vožnji kad se desi da trokira opet to sa čepom.
Ne kupuje mi se opet novi uložak pumpe, prethodni je radio 5 godina, filter sam promenio, a moji "stručnjaci" nisu baš zainteresovani da se upuste u rešavanje.
Auto normalno ide na plin, sreća pa brzo prebacuje jer je toplo.

Ako neko ima ideju šta bih još mogao da probam u kućnoj radinosti, rado ću pokušati.
Hvala unapred!

fermevc
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 04.08.2019
Godina : 50
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Prestanak doticanja goriva Empty Re: Prestanak doticanja goriva

Počalji od Жиле Ned Avg 04, 2019 9:46 pm

Prvo uraditi merenje pritiska na pumpi.  On bi trebao da ima i regulator pritska ?


Др Жиле

Prestanak doticanja goriva Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Prestanak doticanja goriva Empty Re: Prestanak doticanja goriva

Počalji od fermevc Pon Avg 05, 2019 9:36 pm

Danas probao sledeće:
1. Zakačio "DYI" manometar. Nije referentno, ali čisto radi poređenja, probao da očitam pritisak u zadnjoj gumi, pokazuje 2 bara, što je približno tačno...
2. Snimio sam video u kojem se vidi kako se ponaša pritisak i prikazano je da pumpa ne gubi struju, tj. da ima konstatno ~13V i kada se pojavi problem, dakle nije "struja".
Ne mogu još da kačim eksterne linkove ka videu i slikama, jbg.
3. Raksačio sva creva od goriva (osim jednog dela koji je zavučen iza motora kod desnog točka), izduvao kompresorom, sve prohodno.
4. Nigde ništa ne curi, auto upali normalno, maltretirao ga pola sata i više...radio normalno, pritisak stoji na 2.5 bara na svim obrtajima, turirao do 5000, sve super.
5. Krenem da obrnem krug i da sipam gorivo, kad ono opet isto Sad

Nemam pojma šta je onaj zavučeni deo na kojem se račvaju creva od goriva, i da hoću ne mogu da mu priđem.

Jbg, nemam više ni vremena ni ideja šta dalje raditi...
Kontam da novi uložak može biti sumnjiv jer bi trebalo da nabije bar 3 bara ali opet, gde se izgubi i onih 2-2.5 bara posle par minuta.

fermevc
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 04.08.2019
Godina : 50
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Prestanak doticanja goriva Empty Re: Prestanak doticanja goriva

Počalji od fermevc Sub Avg 10, 2019 12:31 pm

Samo da javim da je problem sa radom na benzin rešen.
Zamenjena komplet pumpa sa sve kućištem...
Onaj uložak pumpe koji sam prethodno uzeo stavljam u rezervu (za ne daj bože).
Na kućištu pumpe ima neki qrčić metalni, nisam siguran šta je to (filter, ventil, regulator...), ali navodno on je pravio problem, a nema samo to novo da se kupi...
Sledeći mesec još bobina i svećice i pičimo dalje :)

fermevc
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 04.08.2019
Godina : 50
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Prestanak doticanja goriva Empty Re: Prestanak doticanja goriva

Počalji od Жиле Sub Avg 10, 2019 1:35 pm

Bitno da je rešeno. Prestanak doticanja goriva 874070670


Др Жиле

Prestanak doticanja goriva Admin110
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1169
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Prestanak doticanja goriva Empty Re: Prestanak doticanja goriva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu