Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

+2
Жиле
Miloš Jović
6 posters

Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Pon Okt 28, 2019 4:09 pm

Pozdrav svim ljubiteljima francuskih vozila!!!

Imam problem sa radom brzinomera na mom Pežou (406 2.0 2000. godište, automatik, karavan).

Elem, kazaljka brzimera u nekom trenutku samo padne na nulu, automatski prestane da broji predjene kilometre i isključi se tempomat ako je uključen. Ranije mi se to dešavalo znatno redje, ali u skorije vreme stalno. Brzinomer radi uglavnom samo ujutru kad upalim auto i krenem, radi par minuta i kazaljka padne na nulu, mada ponekad se desi da proradi na kratko (par sekundi ili minuta) i opet padne na nulu. Bio sam kod jednog majstora ovde i on mi je rekao da ne valja senzor brzine koji je na/u menjaču i savetovao mi je da ga zamenim . Naručili smo nov, zamenili (platio sam ga oko 3000 dinara) on ga je menjao ceo dan jer je na vrlo nepristupačnom mestu, ali problem je ostao.

Neko mi priča da je problem u tabli, a na jednom stranom forumu sam našao da je problem u nekom VSS aplifier-u koji se nalazi kod suvozačevih nogu gore blizu stuba (neka crna kutijica) gde ulazi signal iz senzora...

Ima li neko neki savet?

Hvala.

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Pon Okt 28, 2019 4:53 pm

Da li taj majstor zna da radi sa dijagnostičkim alatom ? Kako da radi ceo dan oko jednog pinjona koji ima smo jedan šaraf ?
Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi C33afe10
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Pon Okt 28, 2019 5:02 pm

Pa prikačio ga je on na dijagnostiku, ali mu ona nikakvu grešku nije pokazivala. Pokazao mi je mesto gde se nalazi senzor i stvarno je nepristupačan (doduše drži se na jednom šrafu), ali i malo se razlikuje nego kod manuelnih menjača, jer je dugačak i ne može da se izvuče, pa je morao još nešto da skida.
Ovo je senzor koji mi je zamenio, tj. skinuo.

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi 20191010

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Pon Okt 28, 2019 5:03 pm

Sve u svemu, nije do ovog senzora koji mi je zamenio...

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Pon Okt 28, 2019 6:16 pm

Nije on uradio ni jedan test dijagnsotikom ?  Na mom menjaču je drugačiji pinjon .
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Pon Okt 28, 2019 7:00 pm

Sada sam ga zvao i kaže da je odradio dijagnostiku menjača i da nije prijavio nijednu grešku na menjaču (može da mi odštampa koji je testove uradio)...

Nisam pametan....

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Pon Okt 28, 2019 8:35 pm

Ja bih promenio majstora. Ti nemš problem sa menjačem.
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Pon Okt 28, 2019 9:08 pm

To mi je i on rekao, da odem kod nekog elektricara koji bi se mozda uhvatio da ovo upte radi, nego imate li nesto na umu sta bi trebao da pogleda taj drugi majstor?

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Dejca Pon Okt 28, 2019 10:40 pm

Dali si bio kod Bibu, ima jedan dobar električar samo uvek gužva. Nalazi se u radničkom naselju, od pumpe i semafora ideš onom ulicom ka prugi i od pumpe se nalazi jedno 400 metara sa leve strane.
Dejca
Dejca
...................................
...................................

Broj poruka : 148
Reputation : 10
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Pon Okt 28, 2019 11:05 pm

Taj mučenik od majstora je trebao da testira motorić od kazaljke za brzinu. Veze on nema.
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Pon Okt 28, 2019 11:14 pm

Miloš Jović ::Pa prikačio ga je on na dijagnostiku, ali mu ona nikakvu grešku nije pokazivala. Pokazao mi je mesto gde se nalazi senzor i stvarno je nepristupačan (doduše drži se na jednom šrafu), ali i malo se razlikuje nego kod manuelnih menjača, jer je dugačak i ne može da se izvuče, pa je morao još nešto da skida.
Ovo je senzor koji mi je zamenio, tj. skinuo.

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi 20191010



Evo tvog menjača sa kompjutermo [url=https://servimg.com/view/19615758/1936]
Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Scree177[/url]
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Pon Okt 28, 2019 11:35 pm

Ti si čitao na nekom stranom forumu u vezi elektronske kutije , evo  proveri kontakte. Ne znam tačno gde je,
sada imaš sliku pa potraži. Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Scree178
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od SOF Pon Okt 28, 2019 11:56 pm

Miloš Jović ::To mi je i on rekao, da odem kod nekog elektricara koji bi se mozda uhvatio da ovo upte radi, nego imate li nesto na umu sta bi trebao da pogleda taj drugi majstor?
pozdrav...Jovicu...pa sto je cackao kad ti je to rekao?nego ti isturio iz saka 3000 din..i sad treba da budes srecan jer imas pinjon u rezervi?a da si druze odmah otiso kod dobrog elektricara tih 3000 bi u dobrome posluzilo za ``ruke`` pravom majstoru...lepo je Zile reko...nije do menjaca...sad...mozemo nagadjati...slicno njesra sam imao na fiat Tipo...elektronska tabla...pucali su i na pinjon i na izgorelu tablu...i na leziste pinjona i sta sve ne...u pitanju je bila zica na sasiji koja daje kompletnu masu tabli...nek se najpre obrati paznja na to oko table..pa redom...uostalom ,pravi i dobar elektricar ce to vec znati...zato i dobar majstor (elektricar,elektronicar) nikad nije skup...vidi ti da povratis nekako taj novac od pinjona i upotrebi ga za elektricara...i naravno...kad resis problem....obrazlozi ga da malo obogatimo iskustvo i arhivu...
SOF
SOF
********************
********************

Broj poruka : 404
Reputation : 26
Datum upisa : 22.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zvečan

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Dr NINNO Uto Okt 29, 2019 2:46 am

Pozdrav Milose, hajdemo redom: pre svega dobrodosao na forum, unapred se radujem lepom druzenju. Potom preporuka: bilo bi dobro da popunis profil do kraja da sve bude na prvu vidljivo (onde ispod slicice automobila), takodje bi bilo pozeljno da otvoris posebnu temu i predstavis svoj automobil...malo ga islikas pa postavis slike da caskamo...tu cemo uvek pisati o trenutnim situacijama sa autom, odrzavanju, eventualno nekim kvarovima itd. Mada razumem da ti trenutno nije do toga ali u buducem periodu bi to svakako trebalo da se uradi.

A sad o tvom problemu sa brzinomerom...u ove sitne sate nakon zavrsenog terena. Obzirom na simptome koje si naveo da se desavaju potencijalni problem je u davanju brzine. Ne znam sta je tvoj majstor radio ali je sve uradio kako ne treba. Ovaj senzor koji ti je zamenio prvo to nije senzor brzine (VOZILA) nego izlazni senzor brzine (MENJACA)...ima i ulazni senzor brzine menjaca. Aj sto se ubio od posla rasturajuci ga bespotrebno ali ga je pre nego ga zameni trebao ispitati. Lako se ispituje proverom na otpor: ima samo 2 pina i otpor na njima u normalnim vrednostima je od 1000-1400 oma. Ovako ti je izbio 3000 din. iz dzepa a ishod NISTA. Umesto toga trebalo je da dijagnostikom ispita instrument tablu ali moje iskustvo govori da ako nije bangavi JAEGER u pitanju tu sigurno nije kvar. Potencijalni problemi krenuvsi od davaca brzine pa sve do instrument table su - VSS senzor, VSS citac signala (ili amplifier kako ga zoves), izlazni napon iz ECM-a, BSI itd... Ali po ovom nekom redosledu bi trebalo utvrdjivati sumnjiv deo. Naravno osnovna je predpostavka da je ozicenje ok, kontakti i instalacija. VSS senzor i citac (ali i instalacija) se ispituju na zivo prema terminalu za ECM - osnovno je da je dat kontakt a tocak se okrece rukom i onda treba da se javlja linearna promena voltaze na ulaznom signalu u zavisnosti koliko je promena brzne okretanja tocka. Ako se pri okretanju tocka bilo kojom brzinom javlja neka voltaza ali je stalna onda je VSS senzor u problemu, ako se ne javlja nista onda je do samog citaca problem. Citac se nalaci iza ladice suvozaca i u bitron obliku je. VSS senzor radi na principu dinama i daje voltazu preko uzubljenja u menjacu (i lose uzubljenje, ostecena osovinica moze stvarati problem). Nije redak problem da senzor bude zaprljan od ulja iznutra u svom elektro-stvarackom delu, tada ne radi ispravno. Takodje se moze ispitati kad se skine pa se osovinski deo prikaci npr. na busilicu a ovamo se pinovi spoje na unimer i meri se pojava i promena napona. Uglavnom i najcesce je u ovim pobrojanim delovima problem, to se lako ispituje. Ako ovo nije slucaj onda sledi ispitivanje komponenti koje ja ovde nikako ne mogu da opisem pogotovo ne jer ce posao da radi majstor a on bi trebalo da zna sta i kako se radi. U startu sam otpisao sve probleme oko menjaca ukljucujuci i kontrolni modul menjaca jer to je valjda dijagnosticki iskontrolisano kako majstor kaze.
Ono sto je najvaznije je da se ne menjaju delovi nasumicno bezveze pa kad se ubode problem...resen problem. Svaku komponentu je moguce ispitati i istestirati na ispravnost...najlakse je kupiti nov deo i zameniti. Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi 3878203613
Dr NINNO
Dr NINNO
***** VIP *****
***** VIP *****

Broj poruka : 80
Reputation : 13
Datum upisa : 05.04.2019

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Uto Okt 29, 2019 7:31 am

Hvala svima na savetima i sugestijama. Posetiću ovih dana eletričara koga mi je predložio moj sugradjanin i još jednog koga mi je predložio drug, izložiću im problem koji imam, uporediti ono što oni imaju da mi kažu sa ovim što ste mi ovde napisali (pogotovu savete koje mi je dao Dr. Ninno) i odlučiti kod koga ću ostaviti auto. Naravno, upotpuniću i profil slikama i opisom auta ovih dana.

Javljam kakvi su rezultati. Hvala još jednom.

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od mishja Uto Okt 29, 2019 11:53 am

Doktor je da anamezu i terapiju u svom stilu

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Miloš Jović Ned Dec 08, 2019 9:13 am

Samo da napišem kakva je situacija sa brzinomerom koji imam... Problem još nisam rešio, jer od kada je zahladilo brzinom radi normalno... Pre nekoliko dana sam išao od Le do Bg i nazad i samo jednom je prestao da radi na par sekundi i ponovo se vratio u normalu. Inače, dok je bilo toplije vreme i dok je problem bio čest, išao sam kod eletričara gde smo probali drugu tablu sa kojom se identično ponašao i testirao je moju u vožnji na dijagnostici i kaže da je ispravno... Toliko za sada, kada imam nekih novih vesti, napisaću...

Miloš Jović
Aktivan član
Aktivan član

Broj poruka : 8
Reputation : 1
Datum upisa : 28.10.2019
Godina : 45
Lokacija : Leskovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Ned Dec 08, 2019 9:48 am

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi 953267693 Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi 1308820158
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od mishja Ned Dec 08, 2019 1:57 pm

Zeza te neki kontakt onda, materijali se na toploti sire na hladnoci skupljaju, tablu si eliminisao kao moguci problem jer se isto ponasao i sa drugom.

mishja
...................................
...................................

Broj poruka : 199
Reputation : 13
Datum upisa : 15.04.2019
Godina : 45
Lokacija : Mladenovac

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Жиле Ned Dec 08, 2019 2:03 pm

Ima ovo smisla što si rekao, konektor najverovatnije. Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi 3993198191
Жиле
Жиле
********************
********************

Broj poruka : 1168
Reputation : 37
Datum upisa : 19.12.2018
Godina : 57
Lokacija : Zemun

https://forumfrancuskihautom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi Empty Re: Pežo 406 automatik - problem sa brzinomerom, tj. čas radi, čas ne radi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu